Adem Metin Türk nasıl oynuyor? Bodrum FK sağ kanatinin scout raporu
Adem Metin Türk
Hızlı Cevap
Adem Metin Türk, Suriye’nin Hama şehrinde doğmuş, Türk kökenli bir hücum oyuncusu. Ağustos 2021’den bu yana Bodrum FK’da forma giyen ve sözleşmesi 2028’e kadar uzatılmış olan Türk, sol ayak kullanan çok yönlü bir profil sunuyor. En güçlü yönü kulüp içi uzun süreklilik; en önemli takip alanı net pozisyonunun (kanat/orta saha) netleşmesi.
Oyuncu Bilgi Kartı
| Tam adı | Adem Metin Türk |
| Doğum tarihi | 15 Ocak 2004 |
| Yaşı | 22 |
| Doğum yeri | Hama, Suriye |
| Vatandaşlık | Türkiye |
| Ana mevki | Sağ Kanat |
| Forma numarası | — |
| Güncel kulüp | Bodrum FK (Ağustos 2021) |
| Sözleşme durumu | 30 Haziran 2028 |
Kariyer Geçmişi
| Dönem | Kulüp | Not |
|---|---|---|
| 2021-günümüz | Bodrum FK | 2028’e kadar sözleşme, 5 sezona yaklaşan süreklilik |
Suriye’nin Hama şehrinde doğan Türk, Türk kökenli bir aileden geliyor. 2021’den bu yana Bodrum FK’da forma giymesi ve kulübün Süper Lig’e yükseliş sürecinde de kadroda kalmış olması, sistem içinde güvenilir bir isim olduğunu gösteriyor.
Oyun Tarzı ve Değerlendirme
Türk, sol ayak kullanımıyla sağ kanat, orta saha ve hücum hattında farklı rollerde kullanılabilen esnek bir profil sunuyor. Beş sezona yaklaşan kulüp bağlılığı, takım sistemine tam entegrasyona işaret ediyor.
Güçlü Yönler
- Kulüp içi uzun süreklilik — 2021’den bu yana aynı kulüpte olması, kulübün Süper Lig’e yükseliş sürecinde de dahil olduğunu gösteriyor.
- Pozisyonel esneklik — Kanat, orta saha ve hücum hattında kullanılabilmesi kadro planlamasında ek seçenek sunuyor.
- Uzun sözleşme güvencesi — 2028’e kadar süren sözleşmesi, kulübün ona güvendiğini gösteriyor.
Gelişim Alanları
- Pozisyon netliği — Kaynaklarda farklı pozisyonlarda (forvet/kanat/orta saha) gösterilmesi, net bir rolün henüz oturmadığına işaret edebiliyor.
- İstatistik görünürlüğü — Gol/asist üretimi hakkında açık kaynaklarda sınırlı detay bulunuyor.
Seviye Projeksiyonu
Sonuç: TFF 1. Lig ilk 11 / rotasyon. Kulüp içi istikrarı ve pozisyonel esnekliği, kadroya güvenilir bir seçenek sunuyor.
Sportif Direktör Notu
| Mevcut seviye | TFF 1. Lig ilk 11 |
| Ana rol | Sağ Kanat |
| Transfer maliyeti | Veri yetersiz |
| Ana güçlü yön | Kulüp içi uzun süreklilik |
| Ana risk | Pozisyon netliği |
| Scout kararı | Bir sezon daha takip edilmeli |
Sık Sorulan Sorular
Adem Metin Türk kimdir? Suriye kökenli, 2021’den bu yana Bodrum FK’da forma giyen çok yönlü bir hücum oyuncusudur.
Adem Metin Türk nereli? Hama, Suriye doğumlu, Türk kökenli.
Adem Metin Türk kaç yaşında? 2004 doğumlu, 22 yaşında.
Kaynaklar ve Yöntem
Bu rapor; Transfermarkt, kulübün resmî profil sayfası, Wikipedia ve erişilebilir futbol veri platformları karşılaştırılarak hazırlanmıştır. Taktik yorumlar ve seviye projeksiyonu GegenSports editoryal değerlendirmesidir.
- Vikipedi — Adem Metin Türk
- Transfermarkt — Adem Metin Türk oyuncu profili